Osoba udająca parlamentarzystę wyłudziła pieniądze od starszej kobiety

Są przestępcy, którzy nieustannie poszukują nowych metod na oszustwo i zdobycie gotówki. W tym przypadku, mieszkańcy województwa świętokrzyskiego padli ofiarą kryminalisty, który fałszywie przedstawiał się jako poseł na Sejm.

Według informacji przekazanych przez st. sierż. Monikę Żurek, funkcjonariuszkę Komendy Powiatowej Policji z Opatowa, w środę 21 lutego do komisariatu w Ożarowie zgłosiła się kobieta w podeszłym wieku, dokładnie 74 lata, z gminy Tarłów. Starsza pani doniosła o tym, że stała się celem oszustwa.

Podczas rozmowy z policjantami wyjaśniła, że od grudnia była w kontakcie poprzez komunikator internetowy z osobą podającą się za członka parlamentu. W ich konwersacjach omawiane było między innymi odzyskanie nieruchomości, które kobieta utraciła kilka lat temu. Mieszkańka gminy Tarłów była pewna, że komunikuje się właśnie z posłem, zwłaszcza, że miała okazję go spotkać osobiście w przeszłości.

Przestępca zwiodł kobietę, mówiąc, że jej sprawa związana z utraconymi gruntami może być pomyślnie rozwiązana, jednak konieczne jest wsparcie finansowe. W rezultacie 74-latka wykonała cztery przelewy na sumę blisko 11,5 tys. złotych. Po opowiedzeniu całego zdarzenia swojej sąsiadce, starsza pani uświadomiła sobie, że padła ofiarą przestępstwa i natychmiast zgłosiła sytuację odpowiednim służbom.