Luksusowe wakacje – jaki kierunek wybrać

Każdy czasem marzy o złocistej plaży. I nie tylko o plaży, ale też o ciepłym morzu, słońcu oraz możliwości oderwania się od codzienności. Tempo życia, liczne obowiązki, rutyna i bieganie od jednych zajęć do drugich nieuchronnie powodują znużenie. W pewnym momencie warto powiedzieć „stop” i oderwać się choćby na tydzień. Luksusowe wakacje? To doskonały sposób, by naładować wewnętrzne akumulatory i wrócić do swoich zajęć z nowymi siłami.

Dokąd wyjechać na ekskluzywne wakacje?

Świat, w którym żyjemy, jest obecnie wyjątkowo „mały”. To oczywiście przenośnia związana z tym, jak łatwo można przemieszczać się nawet między bardzo odległymi od siebie miejscami. Dlatego planowanie wakacji w tropikach nie nastręcza dziś większych problemów, pod warunkiem znalezienia odpowiedniego partnera, takiego jak biuro podróży Nomade, specjalizującego się w egzotycznych kierunkach podróży (https://nomade.pl/kierunki).

Gdzie wyruszyć, by naładować swoje wewnętrzne baterie? Wszystko zależy od upodobań i tego, czy chcemy łączyć wypoczynek ze zwiedzaniem, czy jedynie oddać się wszechstronnemu relaksowi. Dla miłośników plaż, butikowych hoteli, sportów wodnych i relaksu idealne będą wyspy, takie jak Malediwy, Seszele czy Mauritius. Z kolei osoby, które wolą połączyć plażowanie z poznawaniem odmiennych kultur, przyrody i zabytków, mogą wyjechać do Tajlandii, na Filipiny czy Sri Lankę. To oczywiście tylko niektóre przykłady państw doskonałych na ekskluzywne wakacje, bo lista jest obecnie niezwykle długa i bogata.

Zanim zdecydujemy się na wybór wyjazdu, warto porozmawiać z doradcą i zastanowić się, czego szukamy podczas pobytu w odległych stronach świata.

Luksusowy wyjazd w zasięgu ręki

Choć luksus i ekskluzywność jest dla wielu osób połączona z dalekimi destynacjami, to nic bardziej mylnego. Wakacje na najwyższym poziomie można spędzić także w zaledwie 3-4 godziny lotu od Polski. Egipskie kurorty nad Morzem Czerwonym to w wielu przypadkach małe zamknięte „światy”, które dają Gościom liczne możliwości spędzania czasu połączone z obsługą na najwyższym poziomie. To nie tylko czas nad basenem czy na plaży, ale także świetne centra nurkowe i możliwość poznawania podwodnego życia raf koralowych, centra odnowy biologicznej i relaksu, bogata oferta zajęć dodatkowych i uprawiania sportów wodnych oraz doskonałe bary, restauracje i wieczorne imprezy, które pozwalają na radosną zabawę.

Doskonałe warunki do wypoczynku oferuje także Grecja kontynentalna i wyspiarska. Luksusowe wakacje w Grecji pozwalają na odpoczynek w kameralnej atmosferze, butikowych hotelach i w oddaleniu od masowej turystyki. To ekskluzywne kompleksy zapewniające wszechstronną obsługę na najwyższym poziomie, bajeczne otoczenie, ciepłe morze i nieziemsko dobrą kuchnię. A to wszystko ledwie kilka godzin od Polski. Podczas wypoczynku można oczywiście brać też udział w wycieczkach i poznawać ten niezwykły kraj, o którym każdy słyszał w szkole. Tutejsze zabytki, ale także widoki połączone ze specyficzną lokalną architekturą, tworzą obrazki, które na długo zapadają w pamięć. Kreta, Rodos, Mykonos, Santorini, Korfu, Zakynthos to wyspy, gdzie obok plaż i luksusowych hoteli oferują prawdziwą kopalnię miejsc wartych poznania i odwiedzenia. Tu naprawdę można odpocząć od codzienności i wrócić do domu z nową porcją sił.