Przekazała oszczędności oszustom, myśląc że to jej siostra. Sandomierska kobieta straciła dwa tysiące złotych

Świętokrzyska policja raportuje o kolejnym, niepokojącym oszustwie finansowym. Tym razem ofiarą stała się pewna mieszkanka Sandomierza, która postanowiła pomóc osobie przedstawiającej się jako jej siostra. Kobieta, bez weryfikacji informacji, zdecydowała się na przekazanie swoich oszczędności.

W czwartek, 22 lutego, kobieta skontaktowała się ze świętokrzyską policją i zgłosiła niepokojące zdarzenie. Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że komunikując się za pomocą internetowego komunikatora, otrzymała wiadomość od osoby podającej się za jej rodzeństwo. Ta domniemana siostra prosiła o finansowe wsparcie.

Mimo iż sytuacja mogła wydawać się podejrzana, mieszkanka Sandomierza uległa perswazji i przekazała domniemanej siostrze dwa kody BLIK. Oznaczało to, że na rachunek oszusta trafiły środki w sumie wynoszące 2 tysiące złotych. Gdy kobieta zdała sobie sprawę z faktu, że padła ofiarą oszustwa finansowego, natychmiast powiadomiła o tym odpowiednie służby.

Funkcjonariusze policji, mając na uwadze coraz częstsze tego typu incydenty, apelują do społeczeństwa o większą ostrożność. Szczególnie ważne jest sprawdzenie prawdziwości takich wiadomości oraz skontaktowanie się telefonicznie z osobą, która prosi o pomoc finansową, zanim przekaże się jakiekolwiek środki.