40-letni motocyklista z powiatu starachowickiego przekroczył prędkość o 62 km/h: policjanci z kieleckiej drogówki zatrzymali prawo jazdy

Przychodząca wiosna i zakończenie ferii zimowych skutkują wzmożonym ruchem na naszych drogach. Wśród podróżujących widoczne są już motocykle, których kierowcy wyczuwają pierwsze symptomy wiosny. Właśnie podczas jednego z takich wiosennych dni, mieszkaniec powiatu starachowickiego, korzystając ze swojego jednośladu, naruszył przepisy drogowe, poruszając się swoim pojazdem aż o 62 km/h szybciej niż pozwala na to ograniczenie prędkości. Na tą sytuację natknęli się policjanci z kieleckiej drogówki, którzy przechwycili go za pomocą kamer videorejestratora.

Dla uczniów z naszego regionu, ostatnia niedziela była końcem ferii zimowych. W celu zapewnienia bezpieczeństwa na drogach podczas powrotów z zimowisk, funkcjonariusze policji z Kielc monitorowali ruch na drogach miasta i powiatu, ze szczególnym uwzględnieniem prędkości pojazdów. Tylko kilka minut po godzinie 15 na ulicy Ściegiennego w Kielcach, kamera videorejestratora zarejestrowała motocyklistę na swoim Honda, który znacząco przekroczył dozwoloną prędkość. Okazało się, że 40-letni kierowca jednośladu, jadący w obszarze zabudowanym, gdzie maksymalna prędkość wynosi 70 km/h, poruszał się z prędkością 132 km/h.

Spotkanie 40-latka z policjantami skończyło się utratą prawa jazdy oraz nałożeniem wysokiego mandatu. Dodatkowo, na konto kierowcy wpisane zostały punkty karne.