Stypendia dla 246 zdolnych sportowców od Miasta Kielce za wyniki osiągnięte w 2023 roku

W bieżącym roku, 246 utalentowanych młodych sportowców zostanie docenionych przez Miasto Kielce za ich imponujące osiągnięcia sportowe z roku 2023. Wśród stypendystów znajdują się, nie tylko mistrzowie Polski, ale również medaliści krajowych i europejskich mistrzostw oraz członkowie kadry narodowej reprezentujący nasz kraj w szeregu dyscyplin.

Kielce postanowiły w tym roku wesprzeć swoich wybitnych sportowców przeznaczając na ten cel blisko 250 tys. zł. Stypendia będą wypłacane od marca do sierpnia 2024 roku, a ich wysokość będzie zależała od wieku sportowca oraz osiągniętego przez niego wyniku. Pierwsza transza stypendiów za miesiąc marzec trafi do sportowców do 15 kwietnia 2024 r.

Prawo do ubiegania się o stypendium mieli zawodnicy reprezentujący kieleckie kluby w dyscyplinach objętych rywalizacją na szczeblu krajowym lub międzynarodowym. W gronie 246 stypendystów są juniorzy młodsi, juniorzy, juniorzy starsi oraz młodzieżowcy. Reprezentują oni różnorodne dziedziny sportu, takie jak lekka atletyka, pływanie, wspinaczka sportowa, piłka ręczna, boks, karate, tenis stołowy, żeglarstwo, koszykówka czy łucznictwo.