Zaproszenie od Macieja Burszteina, kandydata na prezydenta Kielc, do Grand Hotelu oraz jego oświadczenie

Oczekujący na objęcie fotela prezydenckiego w Kielcach, Maciej Bursztein, wyraźnie zwraca się do mieszkańców miasta z zaproszeniem do uczestnictwa w konwencji wyborczej Komitetu Wyborczego Wyborców „Maciej Bursztein Przyjazne Kielce”. Wszystko ma się rozpocząć w nadchodzącą sobotę, 2 marca, punktualnie o godzinie 17:00, a miejsce spotkania to prestiżowy Grand Hotel znajdujący się w samym sercu Kielc.

Podczas tego wydarzenia Bursztein, który ubiega się o stanowisko prezydenta Kielc, dokładnie przeanalizuje swój plan działania i program wyborczy o nazwie „Przyjazną 10-tkę”. Dodatkowo, przedstawi również przyszłych kandydatów na radnych. Zaplanowano tam różne atrakcje takie jak poczęstunek, prezenty oraz specjalny kącik dla najmłodszych, aby każdy obecny na konwencji mógł czuć się swobodnie i komfortowo.

Maciej Bursztein podjął się także skomentowania niepochlebnych plotek rozprzestrzeniających się ostatnio w publicznej sferze, które sugerują domniemane porozumienie między nim a Kamilem Suchańskim związane z nadchodzącymi wyborami samorządowymi. Kandydat na prezydenta Kielc postanowił wydać oficjalne oświadczenie w tej sprawie. A oto jego pełna treść:

„Przez cały ten czas, jako radny miasta Kielce i kandydat na prezydenta tegoż miasta, Maciej Bursztein, zapewniam, że nie mam żadnych planów na przekazanie komukolwiek moich głosów podczas nadchodzących wyborów samorządowych.

W przestrzeni publicznej często pojawiają się niesubstancjonalne informacje dotyczące mojego rzekomego porozumienia z Kamilem Suchańskim co do dzielenia się głosami wyborców. Wielokrotnie pytają mnie o to także lokalne media. Odmawiam jakiejkolwiek prawdziwości tym plotkom.

Jestem niezależnym kandydatem. Nie zawarłem porozumienia z żadną partią polityczną, a tym bardziej z jakimkolwiek innym kandydatem na prezydenta miasta. Startuję w tych wyborach z jednym celem: chcę je wygrać i przyczynić się do zmiany Kielc na lepsze.

Swoją codzienną działalność koncentruję na spotkaniach z mieszkańcami miasta, słuchając ich problemów, oferując pomoc i patrząc im prosto w oczy. Nie jestem w stanie ich oszukiwać. Wszystkim jestem znany jako szczery i prawdomówny człowiek o mocno ugruntowanej pozycji. Moje nazwisko jest rozpoznawalne nie tylko w Kielcach, ale również na całym świecie. To nakłada na mnie obowiązek podejmowania decyzji zgodnie ze swoim sumieniem i zasadami, a moją podstawową zasadą w życiu jest szczerość i honor.

Przecinam wszystkie plotki dotyczące mojej osoby i kontynuuję kampanię wyborczą, ponieważ moim celem jest przekształcenie miasta, a nie eliminacja konkurencji. Niechętnie biorę udział w politycznych grach. Najważniejsze dla mnie są ludzie – mieszkańcy miasta i ich dobro. Dlatego też nadal prowadzę swoją działalność i zapraszam wszystkich kielczan do Grand Hotelu już w najbliższą sobotę (2 marca) o godzinie 17:00, gdzie oprócz omówienia swojego programu wyborczego, przedstawię również kandydatów na radnych miasta Kielce.”