Hetman Ostrowiec Świętokrzyski dominuje na Drużynowych Mistrzostwach Województwa Świętokrzyskiego w Szachach Klasycznych

Podczas odbywających się w Kielcach Drużynowych Mistrzostw Województwa Świętokrzyskiego w Szachach Klasycznych, zdecydowany prym wiodła ekipa Hetmana Ostrowiec Świętokrzyski. Rozgrywki miały miejsce w hali sportowej Szkoły Podstawowej numer 32, zlokalizowanej na kieleckim Barwinku.

W grupie seniorów bezkonkurencyjna okazała się pierwsza drużyna Hetmana, która zdobyła złoto. Srebrny medal powędrował do drugiego zespołu ostrowieckiego klubu. Na trzecim miejscu znalazła się drużyna Victorii Komplexbud Kielce. Wśród juniorów najlepiej zaprezentowała się druga drużyna Hetmana, natomiast pierwszy skład tego klubu uplasował się na trzeciej pozycji. Drugą lokatę zdobyli młodzi szachiści z LUKKS Kielce.

Jakub Pietrzykowski, członek zwycięskiego zespołu seniorów Hetmana Ostrowiec, podkreślił rolę zgrania i współpracy w drużynie na drodze do sukcesu. Zawodnik przyznał też, że rosnący poziom rywalizacji zmusza ich do ciągłego treningu i rozwoju. Z kolei Monika Anyż z zespołu Victorii Komplexbud Kielce, mimo zdobytego brązowego medalu w grupie seniorów, wyraziła pewne rozczarowanie wynikiem, wskazując na szanse na wyższą lokatę, które nie zostały wykorzystane.

W kategorii juniorów drugie miejsce zdobył LUKKS Kielce. Maciej Kulpiński, reprezentujący ten zespół, cieszył się z dobrego występu, mimo niewielkiej przewagi, która dzieliła ich od zwycięstwa. W kategorii młodzików najlepsi okazali się zawodnicy pierwszej drużyny LUKKS Kielce. Drugie miejsce przypadło pierwszej ekipie Fundacji Dobry Ruch z Kielc, natomiast trzecią pozycję zdobył pierwszy zespół LUKKS Miedziana Góra.

Przez dwa dni rywalizacji w Szkoły Podstawowej numer 32 na kieleckim Barwinku udział wzięło aż 180 zawodników reprezentujących 35 drużyn.