Policjanci z Chęcin udaremniają jazdę nietrzeźwej kobiety i zatrzymują poszukiwaną przez sąd 23-latkę

Podczas zwykłego patrolu, w miniony wtorek, funkcjonariusze Komisariatu Policji w Chęcinach zauważyli na drogach miejscowości Miedzianka samochód marki Mitsubishi, którego prowadząca miała trudności z utrzymaniem pojazdu na właściwym pasie ruchu. Po zatrzymaniu auta do kontroli drogowej, okazało się, że za kierownicą siedzi 47-letnia kobieta. Badanie alkomatem wykazało, że kierująca miała we krwi aż 2,6 promila alkoholu. Okazało się jednak, że nie jest to jedyna niespodzianka tego dnia.

W aucie razem z nietrzeźwą kobietą podróżowała jej 23-letnia znajoma. Po sprawdzeniu danych osobowych młodszej pasażerki, policjanci szybko dowiedzieli się, że jest ona poszukiwana przez sąd w Kielcach. Kobieta ma do „odsiadki” pięć miesięcy za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości.

Starsza z kobiet teraz będzie musiała odpowiedzieć za swoje nieodpowiedzialne zachowanie. Za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu grozi jej do trzech lat pozbawienia wolności. Jej młodsza pasażerka została już umieszczona w celach więziennych, gdzie odbywa wyrok za wcześniejsze przestępstwo.