Pod wpływem alkoholu stracił kontrolę nad pojazdem i skończył w szpitalu

Za kierownicą samochodu pod wpływem alkoholu, 26-letni mężczyzna uległ poważnemu wypadkowi drogowemu. W miejscowości Wiosna, na terenie powiatu koneckiego, mężczyzna pijany za kierownicą stracił panowanie nad swoim pojazdem – Audi A3. Auto nie tylko zjechało do rowu, ale również dachowało, co spowodowało ciężkie obrażenia kierowcy.

Krzysztof Bernat, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Końskich, poinformował o tragicznym zdarzeniu. Zgłoszenie o wypadku na drodze wojewódzkiej nr 728 wpłynęło do komendy nieco po godzinie 1.00. Jak wynika z wstępnych ustaleń policji, mieszkaniec Kielc jadący swoim Audi A3 w stronę „krzyżówek radoszyckich”, z niewyjaśnionych jeszcze powodów zjechał na lewą stronę drogi i wtargnął do rowu. Skutkiem utraty kontroli nad pojazdem była dachówka.

Kierowca został przewieziony do szpitala w Końskich w stanie zagrożenia życia. Badania wykazały, że w chwili wypadku miał on w swoim organizmie 0,8 promila alkoholu. Na miejscu zdarzenia, kiedy nadeszły służby ratunkowe, mężczyzna był już kilkadziesiąt metrów od swojego płonącego pojazdu.