Siedem nowych niskoemisyjnych autobusów kursujących na siedmiu liniach powiatu ostrowieckiego

Powiat ostrowiecki wzbogaci się o siedem nowych autobusów niskoemisyjnych, każdy z nich zaprojektowany do przewożenia do 30 pasażerów. Te nowoczesne pojazdy komunikacji miejskiej zostaną sfinansowane poprzez środki pozyskane z Krajowego Planu Odbudowy. Z planowanych czterdziestu linii obsługiwanych przez powiat, nowe autobusy zostaną przydzielone do obsługi siedmiu. Prywatny przewoźnik otrzyma kontrakt na obsługę tych tras od władz powiatu.

Andrzej Jabłoński, pełniący funkcję wicestarosty ostrowieckiego, podkreślił, że wprowadzenie nowych autobusów znacząco udoskonali i wzmocni już teraz efektywnie działającą sieć transportową na terenie powiatu ostrowieckiego. „Współpraca z gminami przebiega na wysokim poziomie, co pozwala nam realizować usługi transportowe w sposób zadowalający dla wszystkich stron. Zakup nowych pojazdów to inwestycja w przyszłość”, mówił Jabłoński.

Tomasz Mroczek, naczelnik Wydziału Infrastruktury i Rozwoju powiatu, podkreślił, że decyzja o wyborze siedmiu linii, na których będą kursować nowe autobusy, była świadomym działaniem. „Nowe pojazdy zastąpią stare jednostki, które już nie spełniają wymogów emisyjnych obowiązujących we współczesnym transporcie. Na podstawie tej analizy wybraliśmy siedem linii” – dodał naczelnik.

Nowe autobusy będą obsługiwały trasy między Ostrowcem Świętokrzyskim a Opatowem, Okołem, Wiktorynem, Małym Jodłem, Chmielowem, Sarnówkiem Dużym oraz Wronowem i Mirongowicami.

Umowa na zakup nowego taboru jest planowana do podpisania w kwietniu. Całościowa wartość zakupu wyniesie ponad 5,5 mln zł, z czego ponad 4 mln zł stanowi dofinansowanie z KPO.