33-latek z powiatu kieleckiego zatrzymany przez policję – czekał go wyrok za śmiertelny wypadek

W Chęcinach, oficjalnie przypisanych do Powiatu Kieleckiego, funkcjonariusze miejscowego Komisariatu Policji dokonali pewnego środowego poranka aresztowania 33-letniego mężczyzny. Poszukiwania mężczyzny nakazał sąd z Kielc, gdyż miał on na swoim koncie nieodbytą karę pozbawienia wolności. Przestępstwo, które doprowadziło do tego wyroku, to spowodowanie wypadku drogowego o tragicznym finale.

Praca funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach obejmuje codzienne poszukiwanie osób, które starają się unikać konfrontacji z organami ścigania. W ramach tych obowiązków podejmują szereg działań mających na celu odnalezienie osób skazanych prawomocnymi wyrokami, które nie dostosowały się do wymogu stawienia się w zakładzie karnym w wyznaczonym terminie.

Nie inaczej było w przypadku wspomnianego 33-latka. Ten mieszkaniec powiatu kieleckiego nie zgłosił się do więzienia na czas, by odbyć swoją karę – cztery lata pozbawienia wolności za to, że będąc pijanym, spowodował śmiertelny wypadek drogowy. Policjanci z Chęcin, prowadząc działania poszukiwawcze, ustalili, że mężczyzna może przebywać na jednej z posesji w gminie Piekoszów. W środowy poranek sprawdzili więc swoje przypuszczenia i odwiedzili wytypowane miejsce. Jak się później okazało, ich intuicja była niezwykle trafna – na miejscu znaleźli poszukiwanego 33-latka. Teraz czeka go czteroletni pobyt za kratkami, podczas którego odsiedzi swoją karę.

Podobny los spotkał 51-letniego mężczyznę, który w ostatni wtorek został zatrzymany przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji I w Kielcach. Mężczyzna był poszukiwany przez sąd miejski, ponieważ nie stawił się na czas w areszcie, gdzie miał odbyć roczną karę za nieposłuszeństwo wobec nakazu zatrzymania pojazdu.