VIII Wielki Boj Planszówkowy: Ponad 500 gier planszowych czeka na graczy w Kielcach

Osoby pasjonujące się grami planszowymi będą miały okazję poświęcić dwa dni swoim ulubionym rozrywkom podczas VIII Wielkiego Boju Planszówkowego. Wydarzenie, które odbędzie się w Kielcach, dokładnie w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Witolda Gombrowicza, potrwa od 13 do 14 kwietnia. Na uczestników czekać będzie ponad 500 różnorodnych gier planszowych.

Impreza organizowana jest przez Michała Pajka z Kuferka z Planszówkami, który zapowiedział, że będzie trwała od wczesnych godzin porannych do późnego wieczora. Pierwszego dnia, czyli w sobotę, rozgrywki rozpoczną się o godzinie 10:00 i potrwają aż do 21:00. Natomiast w niedzielę rywalizacje wystartują również o godzinie 10:00, jednak zakończą się nieco wcześniej, bo o godzinie 18:00. Pajek wyraził nadzieję, że frekwencja będzie co najmniej tak duża jak w zeszłym roku, kiedy to wydarzenie przyciągnęło kilkaset osób.

Jednym z największych atutów imprezy jest jej otwartość. Uczestnicy mogą dołączyć do gier i opuścić je w dowolnym momencie, co zapewnia swobodę i komfort grania. Wybór gier jest na tyle duży, że każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Wśród propozycji znajdują się m.in. popularne Blokus, w którym odbędzie się turniej dla dzieci do 12 roku życia, czy oceniany przez wielu jako najlepsza gra świata – Brass Birmingham.

Rozgrywki będą miały miejsce w dwóch największych salach biblioteki, które zapewnią przyjemne warunki dla wszystkich graczy. Pierwsza z nich, sala konferencyjna, będzie miejscem rozgrywek gier rodzinnych, a wolontariusze na miejscu pomogą wytłumaczyć reguły nieznanych gier. Z kolei Czytelnia Ogólna zostanie przekształcona w miejsce spotkań dla doświadczonych graczy, gdzie na nich czekać będą gry pełne wyzwań i skomplikowanych strategii.

Wstęp na imprezę jest bezpłatny, a zwycięzcy konkurencji otrzymają atrakcyjne nagrody. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Kielcach.