Wędrówka i bieg przez malownicze zakamarki Kielc: ponad 450 uczestników na trasie długiej na 25 kilometrów

Rajd, który przyciągnął ponad 450 entuzjastów pieszych wędrówek i biegów, prowadzi przez najbardziej urokliwe miejsca Kielc i ich otoczenia. Trasa, mająca długość 25 kilometrów, została zaprojektowana tak, aby spełnić oczekiwania zarówno biegaczy, jak i miłośników marszów.

Punkt startowy, znajdujący się na Placu Artystów, o godzinie 8.30 rozejrzał się tłum uczestników. Wśród nich byli zarówno biegacze, jak i miłośnicy nordic walking, tak jak pani Ewa. Jak podkreśla, jest członkinią stowarzyszenia CK Kije i razem ze swoimi koleżankami regularnie spaceruje po lesie. Te aktywności odbywają się nawet 2-3 razy w tygodniu i są dla niej idealnym sposobem na spędzanie czasu. Często wybierany obszar do spacerów to Park Baranowski.

Na poparcie słów pani Ewy przyszedł komentarz Iwony Gwóźdź, prezeski Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Nordic Walking CK Kije. Zwraca ona uwagę, że nordic walking jest formą aktywności dedykowanej osobom w każdym wieku. Podkreśla, że ta forma ruchu korzystnie wpływa na kondycję fizyczną, poprawia zdrowie i dostarcza energii. Ponadto, jest doskonałym sposobem na regenerację, szczególnie po intensywnym tygodniu pracy czy innych obowiązków. Jak podkreśla Gwóźdź, chodzenie z kijami przynosi jedynie korzyści.