Sytuacja po kolizji dwóch samochodów w centrum Kielc 17 kwietnia

Do zdarzenia drogowego doszło we środę 17 kwietnia w Kielcach, dokładnie na skrzyżowaniu Łódzkiej i Hubalczyków. Około godziny siódmej rano, dwa pojazdy zderzyły się, powodując duże utrudnienia w ruchu drogowym.

Małgorzata Perkowska-Kiepas, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, podała do informacji, że oficerowie ustalili na podstawie pierwszych danych zebranych na miejscu zdarzenia, że przyczyną wypadku był brak odpowiedniej odległości pomiędzy dwoma pojazdami.

58-letni mężczyzna, kierujący autem marki Opel Astra, jechał ulicą Łódzką w stronę ulicy Hubalczyków, startując z ulicy Wystawowej. Z powodu niewłaściwej odległości między jego autem a poprzedzającym pojazdem, doszło do kolizji. Mężczyzna uderzył w tył opla corsa, którym kierowała 39-letnia kobieta. Po zdarzeniu kobieta została przewieziona do szpitala.

Policjanci kontynuują prace na miejscu zdarzenia w celu dokładnego ustalenia okoliczności wypadku. Ruch na skrzyżowaniu jest utrudniony, szczególnie na pasie prowadzącym do centrum miasta.