Bezpieczeństwo na drogach w czasie majówki w centrum uwagi policji

Komenda Główna Policji przypomina o szczególnej ostrożności na drogach podczas nadchodzącej majówki. Wzmocnione kontrole ruchu drogowego rozpoczną się już we wtorek, 30 kwietnia i potrwają do poniedziałku, 6 maja. Funkcjonariusze sprawdzą szereg elementów jak trzeźwość kierowców, używanie pasów bezpieczeństwa czy prędkość poruszających się pojazdów.

Nadkomisarz Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji podkreśla, że priorytetem tych działań jest zagwarantowanie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego. Policjanci oddelegowani do tego zadania, w tym szczególnie członkowie grupy „Speed”, będą szczegółowo analizować zachowania kierowców jeśli chodzi o przestrzeganie ograniczeń prędkości.

W ramach wzmożonych kontroli, funkcjonariusze dokładnie zbadają również stan trzeźwości kierujących. Dodatkowo zwrócą uwagę na sposób, w jaki pasażerowie są przewożeni w pojazdach. Opas zwraca szczególną uwagę na konieczność zapinania pasów bezpieczeństwa przez wszystkich podróżujących, a także na odpowiednie przewożenie dzieci w fotelikach bezpieczeństwa.

Policja apeluje o ostrożność szczególnie do motocyklistów. W związku z tym, że od początku bieżącego roku odnotowano już 347 wypadków, w których życie straciło 37 motorzystów, apel ten ma szczególne znaczenie.