Restrykcje ruchu na kluczowej arterii i skrzyżowaniu w sercu Kielc dobiegają końca

Przejezdność zostanie przywrócona na ulicy Śniadeckich oraz na wyjeździe z placu św. Wojciecha na al. IX Wieków Kielc. To informacje, które przekazuje Miejski Zarząd Dróg w Kielcach. Według tych doniesień, stała organizacja ruchu powróci w obu lokalizacjach we wtorek (30 kwietnia), o godzinie 16.00.

W poprzednim okresie w obu lokalizacjach prowadzone były prace drogowe, będące elementem projektu o nazwie „przebudowa trzynastu ulic w śródmieściu Kielc”.

Rozpoczęta pod koniec września 2023 roku renowacja ul. Śniadeckich na odcinku pomiędzy placem Wolności a ulicą Seminaryjską, nie została zakończona w planowanym terminie, mimo wcześniejszych deklaracji. Realizowane w ramach tego zadania zadania remontowe obejmowały demontaż starego asfaltu i chodników, które zastąpiono nową nawierzchnią oraz kostką brukową.

Zamknięcie wjazdu z ulicy Kaczyńskiego na al. IX Wieków Kielc miało miejsce 15 kwietnia. Przyczyną była przebudowa przejścia dla pieszych oraz ścieżki rowerowej, usytuowanych wzdłuż al. IX Wieków Kielc.