Awaria sygnalizacji świetlnej niezauważona przez służby miejskie w Kielcach

Niezawodność sygnalizacji świetlnej jest podstawą bezpieczeństwa na drogach. Niestety, w ostatnim czasie mieliśmy do czynienia z niepokojącym incydentem, który mógł mieć poważne konsekwencje. Od niedzieli, na skrzyżowaniu alei Tysiąclecia Państwa Polskiego i ulicy Radiowej w Kielcach, sygnalizacja świetlna nie działała, co mogło prowadzić do niebezpiecznych sytuacji.

Co zaskakujące, pomimo faktu, że awaria trwała aż do poniedziałkowego poranka, służby miejskie z niewiadomych przyczyn nie zareagowały na ten problem. Zostało to zauważone dopiero po interwencji Radia Kielce, które zgłosiło problemy z ruchem drogowym spowodowane przez brak działających świateł.

Zapytani o powody braku reakcji na tak poważną awarię, przedstawiciele służb miejskich stwierdzili, że patrolowanie kieleckich ulic odbywa się wyłącznie w dni robocze. Ta odpowiedź wywołała wiele kontrowersji i pytań dotyczących skuteczności takiej praktyki. Na szczęście, po interwencji Radia Kielce, sygnalizacja została naprawiona w przeciągu niecałej godziny.