Operacja policji w Jędrzejowie: zatrzymanie członków grupy przestępczej handlującej narkotykami

Policja w Jędrzejowie odniosła sukces w walce z przestępczością narkotykową. W ostatnią środę, na terenie tego miasta, zatrzymano czterech podejrzanych w wieku od 23 do 37 lat, którzy zajmowali się sprzedażą narkotyków.

W trakcie akcji zabezpieczono znaczną ilość substancji zakazanych: płynną amfetaminę, klefedron i marihuanę o łącznej masie około 7 kilogramów. Policja konfiskowała również 35 kg substancji rozcieńczających i półproduktów używanych do produkcji narkotyków, a także sprzęt wykorzystywany do porcjowania, obróbki i przechowywania tych substancji. Wśród zatrzymanych był 23-latek posiadający broń gazową bez wymaganego pozwolenia. Trzy osoby zostały oskarżone o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, a dwóm postawiono dodatkowo zarzut wprowadzania do obrotu dużej ilości narkotyków. Trzech podejrzanych zostało tymczasowo aresztowanych po orzeczeniu sądu w miniony piątek.

Śledztwo w tej sprawie rozpoczęło się już w styczniu 2023 roku, kiedy to policjanci z Jędrzejowa natknęli się na grupę osób prowadzących nielegalny handel narkotykami na terenie gminy Imielno. Na jednej z posesji odkryto magazyn pełen substancji zakazanych. Wtedy też aresztowano czworo ludzi w wieku od 30 do 38 lat, konfiskując około 10 litrów płynnej amfetaminy, blisko 40 kg 4CMC, tytoń bez akcyzy oraz kilka litrów spirytusu przemysłowego. Policja znalazła również nielegalnie posiadany egzemplarz broni palnej.

Z aresztowanych mieszkańców powiatu jędrzejowskiego, trzech usłyszało zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i wprowadzania do obrotu dużej ilości narkotyków. Dodatkowo jeden z nich będzie musiał odpowiedzieć za posiadanie nielegalnej broni palnej. Wszystkie te osoby zostały objęte tymczasowym aresztowaniem, podobnie jak czwarty podejrzany, który odpowie za posiadanie narkotyków.

Kolejne działania miały miejsce na początku października poprzedniego roku w Częstochowie. Śledczy z Jędrzejowa odkryli tam istnienie laboratorium produkującego narkotyki. Na jednej z posesji zatrzymano 45-latka i skonfiskowano około 430 litrów substancji chemicznych, będących półproduktami do produkcji narkotyków, gotowe narkotyki oraz odpady powstałe w procesie produkcji. Mężczyzna został oskarżony o udział w zorganizowanej grupie przestępczej i produkcję narkotyków, a następnie objęty tymczasowym aresztowaniem. Skonfiskowano również pieniądze i biżuterię o łącznej wartości blisko 60 tysięcy złotych.