Pantograf pociągu towarowego uszkodzony podczas burzy na Świętokrzyskim. Kłopoty w ruchu kolejowym.

Niespodziewane problemy z komunikacją kolejową między miejscowościami Kostomłoty i Suchedniów w regionie świętokrzyskim spowodowała ulewa, która przetoczyła się przez te tereny. W wyniku nawałnicy doszło do awarii pantografu w jednym z poruszających się tam pociągów towarowych. Incydent miał miejsce w środę, 22 maja, krótko przed północą.

Ze względu na tę niespodziewaną awarię, nieruchomy skład zablokował linię kolejową. Na oznajmienie sytuacji odpowiedziały służby techniczne, które zostały natychmiast wezwane do akcji. Zbigniew Pedrycz, dyżurny Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody Świętokrzyskiego, potwierdził informacje o zablokowanym przejeździe dla pociągów pasażerskich.

„Zgłoszone utrudnienia były poważne, ale za każdym razem, kiedy wymagane było zatrzymanie pociągu ze względu na tę awarię i blokadę torów, istniała już zastępcza forma transportu. Pasażerowie byli przekazywani do następnych pociągów, które czekały na nich, aby mogli kontynuować swoją podróż” – relacjonował dyżurny.

Dodatkowo, Zbigniew Pedrycz zapewnił, że cała operacja przebiegła bardzo płynnie i obecnie nie ma już żadnych utrudnień na tej trasie kolejowej.