Triumf Korony Kielce nad Lechem Poznań zapewnia utrzymanie w Ekstraklasie

Podczas wyjazdowej konfrontacji, Korona Kielce triumfowała nad Lechem Poznań 2:1, co pozwoliło jej utrzymać pozycję w PKO BP Ekstraklasie. Dwa gole dla drużyny w żółto-czerwonych barwach zapewnił Jewgienij Szykawka. Mikael Ishak, reprezentujący drużynę gospodarzy, wpisał się na listę strzelców honorowym trafieniem.

Zdobyte 38 punktów umieściło Kielczan na czternastym miejscu rankingowym, umożliwiając im wyprzedzenie Radomiaka Radom. Tytuł Mistrza Polski przypadł Jagiellonii Białystok, która finałowy mecz sezonu zakończyła zwycięstwem 3:0 z Wartą Poznań. Drugi poznański zespół dołączył do Ruchu Chorzów i ŁKS-u Łódź i w nadchodzącym sezonie zmierzy się z rywalami w Fortuna 1 Lidze. Wicemistrzostwo zdobył Śląsk Wrocław, natomiast trzecie miejsce na podium przypadło Legii Warszawa.

W meczu Lech Poznań kontra Korona Kielce (1:2), gole strzelili Mikael Ishak (45 minuta) dla Lecha oraz Jewgienij Szykawka (56 i 65 minuta) dla Korony.

Drużynę Lecha reprezentowali: Bartosz Mrozek (41), Alan Czerwiński (44, zastąpiony w 67 minucie przez Maksymiliana Dziubę – 19), Bartosz Salamon (18), Antonio Milić (16), Elias Andersson (5), Joel Pereira (2), Radosław Murawski (22), Jesper Karlström (6, zastąpiony w 75 minucie przez Nikę Kwekweskiri – 30), Filip Marchwiński (10), Kristoffer Velde (11, zastąpiony w 75 minucie przez Adriel Ba Loua – 50) oraz Mikael Ishak (9).

Zaś w składzie Korony znaleźli się: Xavier Dziekoński (55), Dominick Zator (2), Bartosz Kwiecień (94), Miłosz Trojak (66), Marcel Pięczek (23), Jacek Podgórski (6, zastąpiony w 80 minucie przez Dalibora Takáč – 8), Martin Remacle (88, zastąpiony w 54 minucie przez Mariusza Fornalczyka – 71), Yoav Hofmeister (18), Fredrik Krogstad (27, zastąpiony w 46 minucie przez Adrián Dalmau – 20), Danny Trejo (21, zastąpiony w 46 minucie przez Dawida Błanika – 17) oraz Jewgienij Szykawka (9, zastąpiony w 85 minucie przez Jakuba Konstantyna – 19).

Żółte kartki otrzymali: Ishak, Karlström, Murawski, Velde, Milić, Mrozek z Lecha oraz Krogstad, Podgórski, Hofmeister, Kwiecień, Dalmau, Trojak, Fornalczyk z Korony. Czerwoną kartkę za brutalny faul otrzymał Filip Marchwiński (53 minuta) z Lecha.