Zaproszenie na rodzinne świętowanie Dnia Samorządu Terytorialnego w Parku Miejskim

Prezydentka miasta Agata Wojda podczas pikniku rodzinnego zorganizowanego na cześć Dnia Samorządu Terytorialnego w Parku Miejskim im. S Staszica, wezwała mieszkańców do aktywnego udziału w życiu miasta, nie tylko poprzez wybór swoich reprezentantów w wyborach, ale również poprzez zaangażowanie się w różne ważne dla społeczności lokalnej inicjatywy.

Na terenie parku miejskiego mieszkańcy Kielc mieli okazję do wspólnej zabawy, a także uczestniczenia w różnych konkursach, warsztatach i grach. W uroczystościach uczestniczyły liczne instytucje i pracownicy, którzy przygotowali dla gości szereg atrakcji. Prezydentka Wojda wyraziła swoją wdzięczność za ich wkład, podkreślając jak ważne jest korzystanie z tych atrakcji dla osób, które je przygotowały.

Podczas tego wydarzenia Prezydentka złożyła życzenia wszystkim matkom obecnych na pikniku. Wyraziła nadzieję na to, że każda z nich znajdzie dużo satysfakcji i zadowolenia ze swoich dzieci, pomimo że bycie matką to często źródło wielu trosk i zmartwień.

Anna Mazur-Kałuża, wiceprzewodnicząca Rady Miasta Kielce, dołączyła do życzeń, skierowanych do samorządowców i matki. Wyraziła nadzieję, że realizacja trudnego zadania samorządowców przyniesie im wiele satysfakcji, a mieszkańcy miasta będą zadowoleni z wyboru swoich przedstawicieli. Podkreśliła również ogromną rolę matek w społeczności, życząc im dużo zdrowia i siły.

Piknik zorganizowany na cześć Dnia Samorządu Terytorialnego zgromadził liczne podmioty, które na co dzień pracują dla dobra mieszkańców. W ramach uroczystości poznaliśmy również zwycięzców konkursu „Za co kocham Kielce?”. Laureaci wyrażali swoje uczucia do miasta poprzez podkreślanie jego malowniczego krajobrazu, historii oraz osobistych doświadczeń związanych z Kielcami.

Ewent sprawił, że scena Muszli Koncertowej ożyła dzięki wystąpieniom artystów z Młodzieżowego Domu Kultury, Domu Kultury Zameczek, Szkoły Tańca Kieleckiego Teatru Tańca oraz zespołu „Hożawianki”.

W parku ustawione zostały stoiska, na których odbywały się różnorodne warsztaty, takie jak warsztaty karmelowe, florystyczne czy plastyczne. Uczestnicy mogli m.in. wykonać laurki czy zawieszki dla mam. Obecni na pikniku mieli okazję również podziwiać pokazy wyplatania z wikliny papierowej, zdobienia przedmiotów techniką decupage oraz malowania toreb bawełnianych. Nie zabrakło również gier i zabaw zręcznościowych dla dzieci, a starsi goście mogli skorzystać z instruktażu nordic walking.

Podczas wydarzenia zaprezentowano także wystawy fotografii ukazujące piękno Kielc oraz rękodzieła wykonane przez lokalnych twórców.