Miejsca, które warto odwiedzić w Kielcach podczas Dnia Dziecka: przewodnik dla rodziców

Przedstawiamy listę wydarzeń i atrakcji, które mogą zainteresować młodszych mieszkańców Kielc. Są to propozycje różnych kieleckich instytucji, które zaplanowały specjalne atrakcje podczas obchodów Dnia Dziecka.

Centrum Kongresowe Targów Kielce zamieni się 1 czerwca w miejsce pełne zabawy dla całych rodzin. To już druga edycja Klocki Fest, zorganizowanej przez Targi Kielce, która przyciąga miłośników popularnych klocków LEGO. Na uczestników czekają różne atrakcje, w tym warsztaty i spotkania z znanymi legotuberami. Czas spędzony na terenie Centrum umili działające roboty zbudowane z klocków LEGO oraz wystawa makiet i modeli konstrukcyjnych. Wydarzenie jest biletowane.

W Muzeum Zabawek i Zabawy odbędzie się specjalny program dla najmłodszych. 1 czerwca zaprasza ono do bezpłatnego zwiedzania, a 2 czerwca – na Klocki Fest Dogrywka w Muzeum, które będzie gościć legotuberów – Maćka z kanału Maciek i klocki oraz Loid Malinę. W programie przewidziano m.in. warsztaty Turniej Ninja dla dzieci w wieku 7-16 lat, po których przewidziano spotkanie z twórcami.

Placówka na Wzgórzu Zamkowym przygotowała na 1 czerwca stoisko podczas Klocki Fest. Każdy będzie mógł wypróbować „Sekrety Wzgórza Zamkowego”, czyli dynamiczną grę dla całej rodziny. Dzieci mogą za darmo wejść do Ośrodka Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej, gdzie przewidziano oprowadzanie z przewodnikiem co godzinę.

Z okazji Dnia Dziecka Kieleckie Centrum Kultury organizuje zajęcia „Etnowzory i kolory”. Przygotowano również bezpłatne warsztaty integracyjne „Świat dotyku i dźwięku” przygotowane przez Fundację „Szansa dla niewidomych”.

Muzeum Historii Kielc zaprasza na wystawę z misiami, lalkami i innymi przytulankami. Podczas zwiedzania najmłodsi goście będą mieli okazję poznać najważniejszych mieszkańców Muzeum.

Dom Kultury Zameczek zaprasza na Plac Literatów podczas „Budzenia Sienkiewki”, gdzie odbędą się różne warsztaty plastyczne oraz występy wokalne.

Biuro Wystaw Artystycznych organizuje 31 maja i 3 czerwca bezpłatne warsztaty z malarstwa dla dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 16 lat.

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” zaprasza na pokaz „Takiego Czegoś” Edwarda Leara, a Kielecki Teatr Tańca na spektakl pt. „Syrenka Ariel”.

Natomiast Biblioteka Publiczna organizuje 4 czerwca spotkanie dla dzieci z Wojciechem Purtakiem, autorem książki ,,Kto mieszka w Dworku?” oraz różne warsztaty plastyczno-literackie dla grup przedszkolnych.