W Kielcach otwarty nowy sezonowy tor gokartowy dla dzieci

Od początku maja 2021 roku, najmłodsze dzieci mają okazję doświadczyć emocji związanych z jazdą na gokartach. Nowo otwarty tor gokartowy dla dzieci jest zlokalizowany na terenie parkingu przy Pasażu Świętokrzyskim w Kielcach. Tor zapewnia bezpieczną zabawę dla dzieci w wieku od 3 do 12 lat przez cały sezon letni. Nasza ekipa odwiedziła miejsce, aby osobiście sprawdzić jak maluchy radzą sobie za kierownicą.

Na terenie parkingu przy Pasażu Świętokrzyskim w Kielcach zagościła nowa atrakcja – tor gokartowy stworzony z myślą o najmłodszych. Dzieci mają szansę korzystać z atrakcji aż do końca sezonu letniego. Gokarty elektryczne są dostosowane do potrzeb dzieci, które mają od 3 do 12 lat i mierzą od 95 do 145 centymetrów wzrostu. Maksymalna waga kierowcy nie może przekroczyć 60 kilogramów. Goście mogą wybrać spośród dwóch rodzajów gokartów.

Dostępnych jest 10 mniejszych gokartów dedykowanych najmłodszym dzieciom oraz dodatkowe 2 większe, przeznaczone dla starszych. Jak mówi Piotr Blicharski, właściciel toru gokartowego, to niecodzienna forma rozrywki dla całej rodziny – zarówno dzieci jak i ich rodziców czy opiekunów. Gokarty są wyposażone w trzy tryby jazdy – wolny, szybki, turbo – co pozwala na dostosowanie prędkości do umiejętności i preferencji małych kierowców.