Tęcza Bydgoszcz triumfuje w międzynarodowym turnieju piłkarskim dla dziewcząt "Trzuskawica Cup"

Zakończyły się emocjonujące zmagania na boiskach w Nowinach, gdzie odbył się międzynarodowy turniej piłkarski dla dziewcząt do lat 11 pod nazwą „Trzuskawica Cup”. Najlepszy okazał się zespół Tęczy Bydgoszcz, który zdecydowanie wygrał rywalizację. Drugie miejsce przypadło Śląskowi Wrocław, a na trzecim stopniu podium stanęła Diamond Academy Warszawa.

Imprezę sportową uświetniło obecność aż 450 młodych zawodniczek reprezentujących 30 klubów. Zawodniczki przyjechały nie tylko z różnych regionów Polski, ale także z Finlandii, Słowacji, Czech, Łotwy i Litwy, co nadawało zawodom międzynarodowy charakter.

Weronika Arkuszewska, trenerka zwycięskiego zespołu Tęczy Bydgoszcz, podkreślała, że celem udziału w turnieju nie było tylko zwycięstwo, ale przede wszystkim dobra zabawa i możliwość zaprezentowania umiejętności swojej drużyny. Mimo to, oczywiście, bardzo ucieszyło jej ekipę zdobycie pierwszego miejsca.

Według Marii Mrozik i Julii Wolińskiej, zawodniczek z Tęczy Bydgoszcz, największe wyzwania stanęły przed nimi podczas meczów przeciwko Śląskowi Wrocław i drużynie z Finlandii. Obie potyczki zakończyły się jednak ich zwycięstwem 1:0, co przyczyniło się do ostatecznego triumfu w całym turnieju. Spotkania te zapewniły im również cenne doświadczenie międzynarodowej rywalizacji.