Pijany kierowca terroryzował centrum Końskich – został zatrzymany przez policję

W centrum miejskim Końskich doszło do zdarzenia, które wywołało spore zamieszanie. Kierujący w stanie upojenia alkoholowego prowadził tam swoje auto bez żadnej ostrożności. Funkcjonariusze policji w Końskich podjęli odpowiednie działania, aby zneutralizować sytuację.

Zgodnie z informacjami udzielonymi przez oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Końskich, Krzysztofa Bernata, to właśnie spostrzegawczy mieszkańcy Końskich powiadomili o incydencie służby odpowiedzialne za porządek publiczny.

Wczesnym rankiem dyżurny jednostki policyjnej w Końskich otrzymał zgłoszenie, w którym informowano o nietrzeźwym kierowcy audi poruszającym się po centralnej części miasta. Na miejsce natychmiast skierowano funkcjonariuszy, którzy ujęli delikwenta. Postępowanie miało potwierdzić pierwotne podejrzenia – badanie alkomatem wykazało niemal promil alkoholu w organizmie zatrzymanego.

Jak podkreśla rzecznik końskiej policji, sprawca nie miał przy sobie prawa jazdy – dokument ten został mu odebrany wcześniej za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu. Teraz, decyzja o dalszym losie mężczyzny, leży w rękach sądu.