Wyścig Solidarności i Olimpijczyków: finał trzeciego etapu na ulicy Sandomierskiej w Kielcach

W nadchodzący czwartek, kielecka ulica Sandomierska stanie się areną emocjonującego zakończenia trzeciego etapu 35. edycji Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków. W wydarzeniu weźmie udział ponad 150 zawodników reprezentujących 26 ekip. Wyścig rozpocznie się w środę, a start nastąpi w Łodzi.

Pierwszy etap wyścigu przewiduje pokonanie dystansu 87,6 km, z Łodzi do Zduńskiej Woli. Po południu, na kolarzy czekać będzie kolejny etap – z Konstantynowa Łódzkiego do Skierniewic o długości 119,6 km. Podobnie jak w latach ubiegłych, pierwsze dwa etapy są krótsze.

Najdłuższy etap wyścigu, z Koluszek do Kielc o długości 216,4 km, przewidziany jest na czwartek. Zaś ostatni etap (143,2 km), jadący z Jędrzejowa do Jaworzna, odbędzie się ostatniego dnia rywalizacji. Na starcie staną m.in. faworyci takich drużyn jak Mazowsze Serce Polski czy Voster ATS, a wśród nich obecny mistrz Polski Norbert Banaszek (HRE Mazowsze Serce Polski).

Kolarze między środą a piątkiem pokonają trasę o całkowitej długości przekraczającej 550 km, składającą się z czterech etapów. Zdaniem Krzysztofa Jeżowskiego, mistrza Polski z 2009 roku, tegoroczny wyścig będzie dynamiczna rywalizacją pełną emocjonujących akcji, która będzie prowadzona na płaskiej trasie bez premii górskich.

Łączna pula nagród wynosi prawie 90 tys. zł. Zawodnicy będą rywalizować nie tylko o zwycięstwo w klasyfikacji indywidualnej (żółta koszulka), ale także o punkty (biała koszulka), za aktywność (zielona koszulka) oraz w klasyfikacji młodzieżowej (niebieska koszulka).

Ograniczenia ruchu drogowego związane z wyścigiem w Kielcach

W związku z trzecim etapem wyścigu, w czwartek część ulic Kielc zostanie zamknięta dla ruchu kołowego. Kolarze wjadą do miasta od strony Zagnańska, a następnie ruszą w kierunku Masłowa, by przez Wolę Kopcową i Domaszowice wrócić do miasta i około godziny 19 zakończyć rywalizację na ulicy Sandomierskiej.

Miejski Zarząd Dróg w Kielcach poinformował, że w czwartek, od godziny 10:00 do 22:00, zamknięta zostanie północna jezdnia ul. Sandomierskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Poleską do wjazdu do Straży Pożarnej. Zmieni się również trasa niektórych linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach podał szczegółowe informacje dotyczące zmian tras dla poszczególnych linii.