Porażająca strata finansowa dwóch mieszkańców powiatu starachowickiego związana z inwestycjami w kryptowaluty

Dwóch mieszkańców powiatu starachowickiego poniosło ogromne straty finansowe wynoszące łącznie blisko 230 tysięcy złotych, które zainwestowali niesłusznie w kryptowaluty. Ufając w szybki zwrot inwestycji i duże zyski, obaj mężczyźni stali się ofiarami oszustwa.

W piątek, 28 czerwca, jeden z poszkodowanych – 33-letni mężczyzna – zgłosił swoją sytuację do lokalnej komendy policji. Następnego dnia, podobne zgłoszenie złożył tam 46-latek. Obaj zeznali, że zostali oszukani i stracili znaczne sumy pieniędzy przez niewłaściwe inwestycje w kryptowaluty.

Zgodnie z ich relacjami, decyzję o inwestowaniu w kryptowaluty podjęli kilka dni wcześniej. Niestety, okazało się, że zostali wprowadzeni w błąd, co skutkowało dużymi stratami. Starszy z mężczyzn stracił prawie 200 tysięcy złotych, natomiast młodszy prawie 30 tysięcy złotych.

Policja podkreśla, jak istotne jest dokładne sprawdzenie wiarygodności firmy przed podjęciem decyzji o inwestycjach tego typu. Rekomenduje też poszukiwanie opinii na temat potencjalnych podmiotów na forach internetowych lub w oficjalnych komunikatach Komisji Nadzoru Finansowego. Osoby oferujące takie inwestycje często pierwszy kontakt z potencjalną ofiarą nawiązują poprzez e-mail, telefon lub komunikator internetowy. Proponują oni instalację programu do zdalnego pulpitu i logowanie się na konto bankowe, a następnie kuszą ofertą szybkich zysków. Niestety, często kończy się to utratą zgromadzonych oszczędności.