Decydująca akcja kieleckiej policji: przejęcie amfetaminy o wartości 40 000 zł w trakcie transakcji narkotykowej

Podczas przeprowadzonej operacji antynarkotykowej, funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach wykonali skuteczne działania, które zaowocowały konfiskatą amfetaminy o wartości rynkowej wynoszącej 40 000 zł. Dodatkowo zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 25 i 28 lat, którzy byli bezpośrednio związani z tym procederem.

Akcja policyjna miała miejsce we wtorek, który przypadł na 2 lipca. Jak podaje Damian Janus, podkomisarz i członek zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, świętokrzyscy stróże prawa specjalizujący się w walce z narkotykami, ustalili miejsce i czas planowanej sprzedaży dużej ilości środków odurzających.

Mówiąc o szczegółach akcji, podkomisarz wyjaśnia, że „Funkcjonariusze znaleźli się w odpowiednim miejscu i czasie. Na oczach mundurowych, 25-latek przekazał 28-latkowi reklamówkę z zawartością zbrylonej, białej substancji. Jak się okazało, był to 1 kg amfetaminy o wartości 40 tys. zł, który według szacunków mógł posłużyć do odurzenia nawet 2,5 tys. osób”. Ponadto jeden z podejrzanych posiadał również marihuanę.

Następnego dnia (3 lipca), obaj mężczyźni zostali przyprowadzeni przed sąd, który zadecydował o ich tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy. Starszy z podejrzanych, w przypadku wyroku skazującego, może spędzić w więzieniu do 12 lat. Młodszy natomiast, ze względu na wcześniejsze skazanie za podobne przestępstwa, staje w obliczu perspektywy nawet 18 lat pozbawienia wolności.