Centrum Kielc wzbogaci się o nową kamienicę – budowa rozpocznie się niebawem

W samym sercu Kielc, na starówce miasta ma miejsce realizacja nowej inwestycji mieszkaniowej. Plany dewelopera dotyczą budowy kamienicy przy ulicy Wesołej 14, tuż obok popularnego pubu CKM. Zakładany termin rozpoczęcia prac budowlanych to już za kilka dni.

Działka, na której stanie nowa kamienica, obecnie jest opuszczona. Dawniej znajdowało się tu zniszczone budynku, które jednak zostało zdemontowane kilka lat temu. Według zapowiedzi dewelopera, kamienica będzie składać się z czterech pięter.

W projekcie uwzględniono 8 mieszkań i jeden lokal usługowy, wszystko w niewielkim, ale klimatycznym budynku położonym w centrum miasta. Szczegółowy plan zakłada:

  • Sześć mieszkań o powierzchniach od 30,36 do 37,57 metra kwadratowego,
  • Dwa dwukondygnacyjne apartamenty o metrażu 78,7 oraz 86,32 metrów kwadratowych,
  • Lokal usługowy o powierzchni 27,93 metra kwadratowego.

Zaprojektowane dwupoziomowe mieszkania mają swoje miejsce na najwyższym piętrze budynku.

Deweloper planuje również utworzenie miejsc parkingowych. Na parterze, gdzie znajdzie się lokal usługowy, powstaną dwa garaże, a dodatkowo przewidziane są również dwa miejsca parkingowe na zewnątrz budynku. Budynek będzie usytuowany wzdłuż granicy działki od frontu i boków, zaś na wolnej przestrzeni za nim zaplanowano zieleń.

Prace budowlane mają rozpocząć się niebawem i potrwają około roku, ale jest możliwość, że inwestor skróci ten czas.

Cena za metr kwadratowy w mniejszych mieszkaniach wynosi około 13,5 tysięcy złotych, natomiast w większych apartamentach cena spada poniżej 13 tysięcy złotych.

Nowa kamienica przy Wesołej 14 to najnowszy projekt firmy TopFloor Investment.