Sandomierczycy i inwestor omówią szczegóły budowy ul. Lwowskiej bis

W nadchodzący wtorek, 9 lipca, mieszkańcy Sandomierza mają zaplanowane spotkanie z inwestorem, podczas którego omówione zostaną fundamentalne aspekty projektu dotyczącego budowy ulicy Lwowskiej bis. Kompleksowe przedstawienie założeń inwestycji umożliwi lepsze zrozumienie jej celów i konsekwencji dla mieszkańców miasta.

Newralgicznym punktem całego projektu jest stworzenie nowego fragmentu drogi wojewódzkiej 723. Droga ta będzie się rozpoczynać od mostu na Wiśle, a kończyć skierowana w stronę Tarnobrzega. Inwestycja ma na celu przede wszystkim przeniesienie ruchu samochodowego z remontowanego obecnie mostu na Wiśle na krajową „siódemkę”, kierując go w stronę Podkarpacia. Projektowana obwodnica nie będzie długa – liczyć ma niespełna 1,5 kilometra.

Aktualnie toczą się prace nad ustaleniem szczegółowych rozwiazań, takich jak konstrukcja węzłów komunikacyjnych czy odległość między nimi. Dostępność konsultacji dla mieszkańców potwierdza Barbara Kieres, dyrektorka Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Kielcach. Wskazuje ona, że to właśnie teraz jest odpowiedni moment na zgłaszanie wszelkich uwag i propozycji od strony lokalnej społeczności.

Spotkanie planowane jest na godzinę 10 w Porcie Kultury. Koszt całej inwestycji określono na ponad 92 mln złotych, z czego większa część – 57 mln zł – pochodzi z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Pozostałe środki finansowe zapewnia samorząd województwa.