Jak dojechać do Kielc? Jakie mamy możliwości?

Kielce to duże miasto, jest więc częstym celem podróży – turystycznych, ale też biznesowych. Czy dojazd do tego miasta jest trudny?

Samochód

Do Kielc nie dojedziemy żadną autostradą, ale prowadzi tutaj kilka wygodnych dróg ekspresowych, np. S7 z Warszawy. Tą samą drogą dojedziemy także z Krakowa.

Z Warszawy można tu dostać się także DK 7. Drogami krajowymi dojedziemy tu też z Katowic, Częstochowy czy Łodzi. Z bliższych miejscowości możemy dojechać drogami wojewódzkimi, które są mniej wygodne, niż te krajowe. Tymi dojedziemy np. z Rzeszowa czy Tarnowa.

Ciekawą alternatywą dla własnego samochodu jest autostop lub wspólne przejazdy. Wystarczy jedynie, że na stronie np. BlaBlaCar znajdziemy przejazd na interesującej nas trasie. Dzięki temu podróż będzie znacznie tańsza.

Pociąg

Kielce mają dobre połączenia kolejowe. Można utaj dojechać z większych miast bez konieczności przesiadki. Z Krakowa dojedziemy tu zarówno pociągiem Interciy, jak i regionalnym. W pierwszym przypadku podróż zajmie 1,5 h, a w drugim 2,5 h. Pociągiem bez przesiadek dojedziemy też z Warszawy. Tu podróż trwa nieco dłużej. W przypadku Intercity jest to 3,5 h, a w przypadku TLK prawie 4 h. Wciąż jednak dostaniemy się do miasta bez przesiadek. Nawet na dalszych trasach nie zawsze są konieczne, np. gdy jedziemy z Gdańska.  Przesiadki mogą pojawić się dopiero, gdy musimy wyjechać z mniejszej miejscowości, np. Przemyśla, czy Opola.

Jak dojechać do Kielc? Mamy wiele możliwości, np. pociąg

Autokar

Jeżeli wolimy jazdę autokarem, to także jest taka możliwość. Możemy do Kielc dojechać autobusami takich przewoźników jak:

  • Neobus
  • FlixBus
  • Hoper
  • ExpressBus

Niestety, w przypadku dojazdów nawet z dużych miast, takich jak Kraków i Warszawa trzeba liczyć się z przesiadką. Busy są wygodniejsze w przypadku mniejszych i bliższych miejscowości, np. Chęcin, Ostrowca Świętokrzyskiego czy Jędrzejowa.

Jak dpjechać do Kielc? Dojazd jest bardzo prosty i możemy wybierać spośród wielu różnorodnych opcji. Kielce możemy też potraktować jako miejsce przesiadki do miast południowej Polski, np. Sanoka.

Dodaj komentarz