Sytuacja w szpitalach w Kielcach robi się coraz trudniejsza. Z dnia na dzień przybywa pacjentów chorych na Covid – 19

Z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach płyną złe informacje, pacjentów chorych na Covid – 19 przybywa coraz więcej, a wolnych łóżek brakuje. 18 marca otwarto nowo wybudowany Szpital Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji imienia Świętego Jana Pawła II przy ulicy Wojska Polskiego w Kielcach. Na dzień 22 marca odnotowano, że szpital ma pełne obłożenie i zajętych jest 130 łóżek. 

Otwarcie szpitala MSWiA odciążyło inne szpitale, ale tylko na chwilę

Otwarcie Szpitala Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji imienia świętego Jana Pawła II odciążyło inne szpitale w Kielcach i jego regionie. Niestety nie trwało to długo, bo po weekendzie liczba osób potrzebujących hospitalizacji znacząco wzrosła i zaledwie w ciągu kilku dni nowo otwarty szpital był przepełniony. Lekarze z innych placówek medycznych wypowiadają się, że faktycznie po otwarciu szpitala złapali na chwilę oddech. Jednak sytuacja na ten moment znowu się pogorszyła. 

Menadżer centrum Artmedik Agnieszka Nawrot informuje, że w szpitalu znajduje się 160 osób, które potrzebują tlenoterapii i 28 pacjentów podłączonych do respiratorów. Dodaje, że bardzo niepokojącym zjawiskiem jest przyrost dużej liczby chorych trafiających do szpitali, którzy potrzebują natychmiastowego podpięcia do tlenu. W odróżnieniu od wcześniejszych fal obecną odróżnia liczba wiekowa osób hospitalizowanych. Wśród chorych pojawia się dużo młodych osób, będących w ciężkim stanie. 

Przygotowania w związku z otwarciem dodatkowego szpitala tymczasowego 

Cały czas trwają pracę przygotowujące do otwarcia tymczasowego szpitala covidowego w Targach Kielcach. Jego otwarcie ma nastąpić 26 marca lub ostatecznie 27 marca, wszystko zależy od przebiegu prac. W szpitalu początkowo ma być dostępnych 56 łóżek, jednak ich docelowa liczba ma wynosić 300. Mamy nadzieję, że jego otwarcie nastąpi jak najszybciej, a tym samym odciąży pozostałe szpitale, które pękają w szwach od ilości przybywających pacjentów. 

Jeden komentarz w temacie “Sytuacja w szpitalach w Kielcach robi się coraz trudniejsza. Z dnia na dzień przybywa pacjentów chorych na Covid – 19

  1. Mam nadzieję że za parę tygodni sytuacja ulegnie znacznej poprawie…

Comments are closed.