48. Międzynarodowy Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej

Kilka dni temu w Kielcach odbywał się tegoroczny 48. Międzynarodowy Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej. Wielkie wydarzenie zaangażowało kilkaset kieleckich uczniów. W wydarzeniu udział wzięli także uczniowie z Hiszpanii.

Fantastyczne wydarzenie dla młodzieży

Początkiem trwającego 6 dni festiwalu w Kielcach był koncert w Kieleckim Teatrze Tańca. Dotychczas wydarzenie było rozpoczynane uroczystym korowodem, ale niestety bezpieczeństwo uczniów sprawiło, że w tym roku uroczystości były skromniejsze. Mimo poluzowania obostrzeń pandemia koronawirusa wciąż wisi nad nami jak cień, dlatego zaleceń dotyczących ochrony zdrowia nie można było bagatelizować również w przypadku festiwalu.

Podczas Harcerskiego Festiwalu Kultury sporo się działo. Uczniowie przez dwa dni uczestniczyli w konkursach, by w kolejnych dniach całkowicie oddać się rozrywce warsztatów artystycznych. To ciekawa forma zaktywizowania dzieci, które przez ostatnie miesiące były najbardziej narażone na nudę. Zamknięte szkoły, konieczność bezczynnego siedzenia w domu — to na szczęście już za nami. Możliwość artystycznego wyżycia się na pewno spodobała się uczestnikom wydarzenia.

Edukacja i zabawa w jednym

Jak powiedzieli organizatorzy festiwalu, celem wydarzenia jest przede wszystkim edukacja młodych. Uczniowie świetnie bawili się podczas trwania wydarzenia, a jednocześnie obcowali z kulturą — uczyli się, jak powinna wyglądać organizacja tego typu eventów. Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej był także atrakcją dla skautów pochodzących z Hiszpanii, którzy przyjechali do Kielc specjalnie na to wydarzenie. Na zasadzie wymiany uczniowskiej, Polscy uczniowie będą mogli pojechać do Hiszpanii we wrześniu. W ten sposób najmłodsi mogą uczyć się obcowania z innymi narodowościami, uczyć się szacunku i eleganckiego zachowania podczas podróżowania po świecie.

Musimy przyznać, że po 15 miesiącach surowych obostrzeń takie wydarzenia jak 48. Międzynarodowy Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej są na wagę złota. A Wy jak oceniacie tegoroczny event? Czy dużo się różnił od poprzednich edycji?

Dodaj komentarz