Historia produkcji mebli tapicerowanych na przykładzie Ramaro

Historia produkcji mebli tapicerowanych w Polsce jest bardzo ciekawa. Jej początki sięgają jeszcze ubiegłego wieku, kiedy to Marian Jóźwiak założył swoje pierwsze przedsiębiorstwo. Jak się przedstawia metamorfoza produkcji mebli wypoczynkowych Ramaro, z których tak chętnie korzystamy w naszych domach.

Ramaro – historia zmian

Firma Ramaro początkowo zajmowała się tylko produkcją odzieży dla najbardziej wymagających klientów. Jej spadkobiercy stopniowo przekształcili profil firmy z produkcji odzieży na wytwarzanie mebli tapicerowanych, które z roku na rok zyskiwały w naszym kraju coraz większe uznanie.

Handel wolnorynkowy oraz potrzeby klientów przyczyniły się do błyskawicznego rozwoju firmy. Meble tapicerowane stały się nie tylko praktycznym uzupełnieniem aranżacji domu czy mieszkania, ale stanowiły także modny element wystroju każdego wnętrza. Firma Ramaro rozwijała się prężnie tak jak cały sektor meblarski. Kiedy zostały otwarte dwa salony meblowe, popularność mebli tapicerowanych sięgała zenitu.

Realizacja dalszego, niezwykle efektywnego rozwoju branży na terenie Polski zaowocowała otwarciem się marki na rynki zagraniczne, takie jak Szwecja, Niemcy Finlandia.

W dzisiejszych czasach rodzinna firma Ramaro jest sprawnie zarządzana przez wykwalifikowanych fachowców. Najważniejszym celem przedsiębiorstwa jest zadowolenie klienta, w kwestiach wygodny i estetyki.

Tkaniny i skóry do produkcji mebli tapicerowanych

Na przestrzeni lat meble tapicerowane Ramaro stały się niezastąpionym elementem ciekawych wnętrz, stanowiąc niebanalny sposób na wyrażenie własnego stylu. Wyselekcjonowane tkaniny obiciowe stosowane w produkcji zawsze oferują piękno i niesamowitą wygodę. Nowoczesne i zaawansowane technologie wykorzystujące syntetyczne mikrowłókna pozwalają osiągać wyższą trwałość mebli i ułatwiają utrzymywanie ich w nienagannej czystości. Dzięki temu przez wiele lat wyglądają niemal jak nowe. Niektóre z materiałów stosowanych do obijania mebli tapicerowanych są pokrywane teflonem, który skutecznie zwiększa ich odporność na działanie wody oraz różnego rodzaju zabrudzeń. Interesujący wygląd tego typu tkanin dodatkowo podkreślają kontrastujące przędze tworząc oryginalną strukturę i niepowtarzalną kolorystykę. Wyjątkowo rozbudowana paleta barw i szerokie zastosowanie tkanin sprawiają, że współczesne meble tapicerowane pozwalają kreować przytulne przestrzenie pełne smaku i nieszablonowych rozwiązań.

Podsumowanie

Historia mebli tapicerowanych na przykładzie Ramaro doskonale odzwierciedla zmieniające się gusta i upodobania klientów. Przez wiele lat meble powstawały w rzemieślniczym warsztacie założyciela marki. Niejednokrotnie cechował je minimalizm i wysublimowana geometria, innym znów razem dominowało klasyczne bogactwo oraz finezja.

Rozwój przemysłu w dużym stopniu zrewolucjonizował zarówno meblarstwo, jak i zawód tapicera. Obecnie zakład tapicerski Romero wykorzystuje w swojej pracy zarówno nowoczesne, jak i tradycyjne technologie, dzięki czemu każdego roku powstają wysokiej jakości meble tapicerowane, które odpowiadają indywidualnym potrzebom nawet najbardziej wymagających klientów.

Dodaj komentarz