kino-dla-ukrainy

Multikino w Kielcach oferuje darmowe seanse dla uchodźców z Ukrainy

Od 11 marca w Multikinie w Kielcach wszyscy uchodźcy z Ukrainy będą mogli oglądać darmowe filmy z ukraińskim dubbingiem. Seanse będą wyświetlane w tygodniu i weekendy. Natomiast filmem, który zapoczątkuje całą rozrywkę, będzie „Kosmiczny mecz: Nowa Era”. Kino informuje, że na seansach mile widziane są zarówno dzieci, jak i dorośli.

Przypomnijmy, że od 24 lutego, czyli od momentu rozpoczęcia rosyjskich działań wojennych na Ukrainę, do Polski uciekło ponad milion uchodźców. Wśród poszukujących azylu znalazły się liczne rodziny z dziećmi, które znalazły schronienie w różnych rejonach naszego kraju. Jak wiadomo, najważniejsze jest zapewnienie dachu nad głową i właściwej opieki wszystkim potrzebującym. Jednak liczy się także odrobina rozrywki.

Pracownicy kina donoszą, że ważne jest, aby dzieci i dorośli, którzy uciekli przed szalejącą wojną, choćby na moment mogli odciąć się od tej okrutnej rzeczywistości. I mają nadzieję, iż chwile spędzone w kinie sprawią, że chociaż przez kilka godzin na ich twarzach zagości uśmiech. Wszystkie filmy będą dostępne z ukraińskim dubbingiem, który jest możliwy dzięki Warner Bros. Polska.

Seanse z ukraińskim dubbingiem dostępne są w całej Polsce

Faktem jest, że sieci Multikino i Cinema3D ogłosiły darmowe seanse dla obywateli Ukrainy w całej Polsce. Uchodźcy będą mogli uczęszczać na seanse w wielu polskich miastach; w Kielcach, Bydgoszczy, Elblągu, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu, Zabrzu i wielu innych.

Kina informują też, że bilety na seanse z ukraińskim dubbingiem można zakupić tylko przy kasach. Natomiast, jeśli kino będzie chciała odwiedzić większa grupa, pracownicy proszą, aby wcześniej skontaktować się w celu zarezerwowania miejsc.

Więcej rozrywki w Kielcach można znaleźć w postaci atrakcji i zabytków.

Dodaj komentarz