oszustka

Pińczów: 78-letnia oszustka po 18 latach zatrzymana przez policję

Do nietypowego zatrzymania doszło w gminie Busko-Zdrój, gdzie pińczowscy policjanci aresztowali 78-latkę, która ukrywała się przed ręką prawa przez 18 lat. Kobieta uciekała przed policją z powodu oszustw i wyłudzeń, jakich dopuściła się w przypadku banków i osób fizycznych. Jeżeli sędzia zdecyduje się na pełny wymiar kary, podejrzana trafi za kratki na 8 lat.

Sprawa 78-letniej podejrzanej sięga aż 2004 roku. W tym okresie Prokuratura Rejonowa w Pińczowie zamierzała przedstawić 60-latce zarzuty związane z oszustwami kredytowymi i oszustwami na szkodę osób fizycznych. Jednak prokuratura nie była w stanie tego zrobić, ponieważ kobieta postanowiła unikać spotkań z wymiarem sprawiedliwości.

Być może zainteresuję Cię także artykuł o tym, że w Piekoszowie znaleziono ciało 24 -latka w lesie.

Ukrywała się na terenie gminy Busko-Zdrój

Jak poinformował asp. Artur Majchrzak, członek zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, z powodu nieobecności podejrzanej w 2010 roku sąd wydał nakaz jej tymczasowego aresztowania. Poszukiwania kobiety trwały aż 18 lat – do momentu, w którym policjanci ustalili, że podejrzana ukrywa się na terenie gminy Busko-Zdrój.

78-latka została aresztowana i doprowadzona do prokuratury, gdzie usłyszała zarzuty, za które grozi jej teraz do 8 lat pozbawienia wolności.

Okradająca osoby fizyczne oszustka grasowała również na terenie Zduńskiej Woli, o czym przeczytasz, odwiedzając https://zdunskainfo.pl.