boks

Kielce łamią rekord Polski w liczbie osób biorących udział we wspólnym treningu bokserskim!

W dniach 10 i 11 czerwca miłośnicy walk ringowych mieli okazję na udział w I Międzynarodowych Targach Branży Bokserskiej, które odbyły się w Kielcach. W trakcie wydarzenia padł nowy rekord Polski pod względem liczby osób biorących udział we wspólnym treningu bokserskim. W zabawie wzięło udział ponad 500 uczestników, wśród których znalazły się także gwiazdy świata boksu.

I Międzynarodowe Targi Branży Bokserskiej w Kielcach to pierwsza taka impreza w naszym kraju. Jednak jak na debiutanta poradziła sobie rewelacyjnie, przyciągając do siebie tłumy mieszkańców Kielc i okolic, a także licznych pasjonatów bokserskich potyczek. Z kolei największą niespodzianką było ustanowienie nowego rekordu Polski w liczbie osób wspólnie trenujących boks – w sumie 534 zawodników i zawodniczek.

Wstąp także na www.enowy.pl i zobacz, jakie kontuzje niesie ze sobą trenowanie boksu.

Trening pięściarski w towarzystwie Andrzeja Gołoty

W zabawie udział wzięli również wiceminister sportu Anna Krupka, pomysłodawca wydarzenia Grzegorz Nowaczek i prezes Targów Kielce Andrzej Mochłoń. Ponadto, do treningu przyłączyli się profesjonalni pięściarze, którzy przez lata dostarczali niezrównanych emocji wszystkim miłośnikom kwadratowego pierścienia. Swoją obecnością imprezę zaszczycili m.in. Andrzej Gołota, Tomasz Adamek, Łukasz Różański, Paweł Skrzecz, Andrzej Wawrzyk i Albert Sosnowski.

Nad całym treningiem pieczę sprawowali profesjonalni trenerzy – Zbigniew Raubo, Grzegorz Skrzecz i Wojciech Bartnik, którzy prezentowali rozmaite techniki pięściarskie i służyli fachowymi poradami bokserskimi. W ramach treningu pojawili się również reprezentanci Polski wszystkich kategorii wiekowych oraz liczne kluby bokserskie z całej Polski.

Możesz też sprawdzić, jak wyglądał I Świętokrzyski Dzień Roweru w Kielcach.