policjant

Ostrowiec Świętokrzyski: Znaczna ilość narkotyków w posiadaniu 72-latka

W Ostrowcu Świętokrzyskim doszło do zatrzymania 72-letniego mężczyzny, który przechowywał w mieszkaniu znaczne ilości nielegalnych substancji psychotropowych. Podejrzany trafił już do policyjnego aresztu, a następnie przed oblicze prokuratury, gdzie usłyszał w swojej sprawie zarzuty, za które może trafić do więzienia na wiele lat.

Kilka dni temu w ręce ostrowieckich funkcjonariuszy wpadł 72-letni mężczyzna podejrzany o posiadanie nielegalnych substancji. Policjanci z wydziału kryminalnego otrzymali informację, że w domu jednego z mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego może znajdować się duża ilość narkotyków.

O podobnych zatrzymaniach możesz tez dowiedzieć się z portalu https://e-tomaszow.pl.

Ponad 100 g amfetaminy i 13 tysięcy złotych w gotówce

W trakcie przeszukiwania lokalu zabezpieczono ponad 100 g białego proszku. Badania wykazały, że to amfetamina. Ponadto, kryminalni znaleźli również gotówkę w wysokości 13 tysięcy złotych. 72-latek został aresztowany i przewieziony na komendę, a następnie doprowadzony do prokuratora, gdzie przedstawiono mu zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków.

Mężczyzna odpowie teraz za swoje postępowanie na sali rozpraw. Jeżeli sąd zdecyduje się na pełny wymiar kary, 72-latek może otrzymać nawet 10 lat pozbawienia wolności – relacjonuje asp. Rafał Dobrowolski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim.

A tutaj możesz przeczytać o akcji policyjnej w sprawie 78-letniej oszustki.