zlodziej

Notoryczny złodziej okradał salony w Kielcach i okolicy. Jego łupami padały m.in. telefony komórkowe, biżuteria i gotówka

W rękach kieleckich policjantów znalazł się notoryczny złodziej, który bez skrupułów okradał sklepy na terenie miasta i okolic. Wykorzystując chwile nieuwagi pracowników, okradał salony z biżuterii, telefonów komórkowych, galanterii skórzanej i gotówki. Teraz odpowie za swoje postępowania na sali sądowej.

Jak informuje podkom. Karol Macek, oficer prasowy z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, funkcjonariusze z kieleckiej komendy zatrzymali 40-letniego mężczyznę, który podejrzany jest o liczne kradzieże, jakich dopuszczał się w sklepach i na mieszkańcach powiatu kieleckiego. Mężczyzna jest dobrze znany policjantom, ponieważ już w przeszłości był karany za podobne czyny.

A tutaj dowiesz się o seniorze ze znaczną ilością narkotyków.

Liczne kradzieże na przestrzeni kilku tygodni

Wyniki śledztwa wykazały, że w czerwcu br. podejrzany okradł trzy osoby w lokalu na kieleckim rynku, gdzie jego łupem padły torba sportowa, plecak i portfel. Do podobnej sytuacji doszło 05 lipca w dwóch drogeriach na terenie miasta, gdzie wykorzystał chwilę nieuwagi i okradł 24-latka z portfela, dokumentów i biżuterii, a 31-letnią kobietę z gotówki w wysokości 2 tys. zł. Ponadto, 12 lipca złodziej wzbogacił się również o dwie torby, które ukradł z lokali na terenie gminy Strawczyn.

Podczas zatrzymania podejrzanego policjanci sprawdzili również jego mieszkanie, gdzie zabezpieczyli zegarek, portfel, saszetkę, telefony komórkowe, torbę i gotówkę. 24-latek został już doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty związane z licznymi kradzieżami. A na wniosek prokuratora sąd objął go dozorem policyjnym.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Jak na tę chwilę policjanci sprawdzają, czy mężczyzna nie ma na swoim sumieniu jeszcze innych kradzieży.

Sprawdź też artykuł o złodzieju biżuterii pod linkiem https://elubliniec.pl/2022/07/14/policjanci-z-lublinca-zatrzymali-zlodzieja-bizuterii/.