Microsoft Edu Day już 22 marca

Zespół Microsoft Edukacja oraz asystenci techniczni spotkają się z nauczycielami z kieleckich szkół w ramach Microsoft Edu Day. Jest to ogólnopolski system edukacyjny dedykowany lokalnym potrzebom edukacyjnym. Spotkanie odbędzie się w środę 22 marca w Kieleckim Centrum Kultury. Zaszczyt imprezy objął Prezydent Miasta Kielce Bogdan Wenta. Gospodarzami wydarzenia są: Intel, Asus, Acer, HP, Dell, Lenovo.

Podczas Edu Day Microsoft for Education nauczyciele i dyrektorzy mogą liczyć na: wymianę doświadczeń, inspirujące odpowiedzi, dyskusje i szkolenia ekspertów edukacyjnych. Będą również warsztaty dostarczające wiedzy i praktycznych umiejętności wykorzystania technologii w edukacji. Uczestnicy nauczą się również Office 365, jak w prosty i skuteczny sposób wdrażać aspekty globalnej polityki technologicznej. Także jak pokonać matematykę, czyli co z Minecraft’s Labs of the Future. Dowiedzą się również jak doskonalić umiejętności uczniów, jak zarządzać szkołą i jakie są możliwe lekcje hybrydowe z wykorzystaniem ekosystemu Microsoft.

Konferencja ma na celu poszerzenie wiedzy i doskonalenie umiejętności pedagogów w zakresie wykorzystania technologii Microsoft w nauczaniu, metodyce i zarządzaniu szkołą.