Enea sponsorem Korony Kielce

Enea, jedna z największych polskich firm energetycznych, została sponsorem Korony Kielce. Marki Grupy Enea można spotkać w wielu miejscach. Na Suzuki Arenie, w strojach treningowych, w klubowej telewizji. Umowa została zawarta na rok.

Klub piłkarski Korona Kielce dołącza do drużyn sportowych sponsorowanych przez Eneę. Zespół był finalistą Pucharu Polski 2007 i ponownie awansował do Ekstraklasy na rok 2022. W żółto-czerwonych barwach klubu występowało dotychczas ośmiu reprezentantów Polski i wielu reprezentantów innych krajów.

„Enea od lat wspiera sport na obszarach swojej działalności. Biznesowo obecni jesteśmy także na kielecczyźnie za sprawą Enei Połaniec. Wielu naszych pracowników ze świętokrzyskiego kibicuje Koronie Kielce, to też powód, dla którego zostaliśmy sponsorem strategicznym klubu. Chcemy, by wsparcie Enei pomogło Koronie nie tylko w utrzymaniu drużyny w rozgrywkach Ekstraklasy, ale także w dalszym rozwoju klubu” – powiedział Artur Murawski, dyrektor Departamentu Sponsoringu, Promocji i Zarządzania Marką w Enei

Kielczanie są w dobrej formie po przerwie zimowej, a nowe wyniki stawiają Koronę na dobrej drodze do poprawy gry i kontynuowania pracy w rywalizacji z mocnymi przeciwnikami.

„Od ponad dwóch lat konsekwentnie rozwijamy Koronę Kielce, dlatego cieszę się, że tak ważna na polskim rynku firma będzie z nami współpracowała. Zaufanie, którym obdarzyła nas Enea to dla całego klubu ogromne wyróżnienie i bodziec do dalszej pracy. Dziękujemy i witamy w Żółto-Czerwonej Rodzinie” – powiedział Łukasz Jabłoński, Prezes Zarządu Korona SA.

Najbliższy mecz Korona rozegra w sobotę 1 kwietnia z Miedzią Legnica na Suzuki Arenie, z głośnym i efektownym wsparciem wielotysięcznej społeczności wiernych kibiców.