Nowy prezes Polskiego Związku Greenkeeperów

To ogromne wyróżnienie dla pracowników Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Robert Łataś odpowiedzialny za utrzymanie murawy w MOSiR, został wybrany na prezesa Polskiego Związku Greenkeeperów.

Murawa Suzuki Arena w ostatnich latach wielokrotnie opisywana była jako jedna z najlepszych w kraju. Sytuację tę doceniają nie tylko profesjonaliści, ale także ludzie „pracujący” czyli sami piłkarze. Jeśli chodzi o stan, jest taki sam jak boisk przy ul. Szczepaniaka i Kusocińskiego, gdzie również opiekuje się Greenskeeper Robert Łataś, który jest pod dobrą opieką pracowników Miejskiego Urzędu Sportu i Rekreacji.

„Lubię kontakt z przyrodą. Praca na murawie mnie nie męczy. Chociaż czasami bywa bardzo trudno, jak np. podczas ostatniego meczu Korony Kielce z Radomiakiem, gdzie mieliśmy odśnieżanie. Naprawdę, dwie godziny mozolnej pracy. To się jednak kalkuluje w wykonywanie tego zawodu”. przekonuje Łataś

Jego pracę doceniają również inni pracownicy z branży. W dniach 14-15 marca w Chorzowie odbyła się XVIII Konferencja Szkoleniowa Polskiego Stowarzyszenia Greenkeeperów, podczas której wybrano nowe władze. Prezesem zarządu wybrany został właśnie kielczanin.

„Zostałem obdarzony zaufaniem. Koledzy uwierzyli we mnie, że jestem w stanie poprowadzić przez najbliższe 4 lata to stowarzyszenie” – mówi Robert Łataś.

Do Polskiego Stowarzyszenia Greenkeeperów należy w sumie ponad 300 osób. Są to pracownicy pól golfowych i stadionów sportowych.