Spotkanie branżowe we współpracy Miasta i Pro Progressio

Dzięki Prezydentowi Bogdanowi Wentowi w Kielcach odbyło się spotkanie przedstawicieli różnych branż, w tym branży deweloperskiej i nowoczesnych usług dla biznesu. Biznesowe śniadanie miało miejsce w Hotelu Binkowski Resort, gdzie omawiano możliwości rozwoju sektora BPO/SSC i korzyści, jakie mogą wyniknąć dla Kielc.

Spotkanie zostało zorganizowane przez Centrum Obsługi Inwestora Urzędu Miasta Kielce we współpracy z Pro Progressio, organizacją zrzeszającą firmy działające w obszarze usług dla biznesu. Głównym tematem dyskusji było zbadanie, w jaki sposób Kielce mogą skorzystać na rozwoju sektora BPO/SSC oraz jakie są perspektywy rozwoju w tym obszarze.

„Kielce zasługują na szansę. Mamy ogromny potencjał naukowy – uczelnie dysponują infrastrukturą badawczo-laboratoryjną, która dostępna jest dla biznesu. Każdego roku nasze szkoły wyższe „wypuszczają” nowe, zdolne kadry, a to czynnik ludzki, kadry są dla przedsiębiorstw najważniejszym potencjałem. Miasto na bieżąco bada potrzeby biznesu i stara się reagować na nie. Przykładem jest utworzenie CK Technik, gdzie firmy mogą bezpośrednio poznać wartość przyszłych kadr pracowniczych. Prezydent zauważa, że ważne są także inne czynniki przyciągające tu biznes, jak walory przyrodnicze, świetna dostępność komunikacyjna, w tym oddalone o 60 km stąd lotnisko w Radomiu. O tym, że nasze miasto ma naprawdę duży potencjał świadczy fakt, że to tu powstaje kampus laboratoryjny Głównego Urzędu Miar”. – podkreśla prezydent Bogdan Wenta.