Wernisaż malarstwa Anny Tyszewicz-Obary

W przyszłym tygodniu w Punkcie Promocji Kielc na Dworcu Autobusowym będzie miała miejsce fascynująca wystawa. Zapraszamy w czwartek, 15 czerwca, na wernisaż malarstwa Anny Tyszewicz-Obary zatytułowany „Galeria – Dworzec 17:30”.

Anna Tyszewicz-Obara, autorka tych prac, jest historykiem z wykształcenia oraz muzealnikiem z zawodu, ale zawsze miała skłonność do rysowania i malowania. Jest głęboko zafascynowana sztuką, zwłaszcza malarstwem. Tworzy przede wszystkim przy użyciu farb olejnych, ale od czasu do czasu eksperymentuje również z tworzeniem kolaży, które stanowią utrwalenie jej wrażeń i wspomnień. Od wielu lat bieganie dostarcza jej ogromnej radości i inspiracji.

W swojej twórczości artystka zwraca uwagę na różne przedmioty i elementy, a im są one bardziej dziwaczne, niepraktyczne i niepotrzebne, tym większe prawdopodobieństwo, że zostaną uwzględnione w jej dziełach.

„Patrzę, myślę, czytam, słucham, oglądam i maluję. Tematy przychodzą same, czasem w postaci konkretnych kadrów, niekiedy impulsem jest jakaś fraza. Często pojawia się w głowie zbiór różnych elementów. Bardzo lubię etap układania tych kawałków, poszukiwania najlepszej formy dla przedstawienia danego tematu. To ekscytujący moment będący jednocześnie wyzwaniem i rozrywką” – mówi o swojej twórczości Anna Tyszewicz-Obara.

Planowane rozpoczęcie Wernisażu jest na godzinę 17:30 w Galerii „Dworzec -17:30.