Konkurs Fotograficzny „Wiecz(trz)ne Kielce”

Zachęcamy do wzięcia udziału w drugiej edycji Konkursu Fotograficznego „Wiecz(trz)ne Kielce”. Przyjmujemy zgłoszenia do 11 września 2023 roku. Konkurs jest organizowany w ramach trzeciej edycji Festiwalu Wiatru.

Fotografie powinny być autorską interpretacją tematu konkursu. Mogą przedstawiać fragmenty miejskiej architektury, zabytki lub elementy przyrody. Celem konkursu jest promocja Miasta Kielce, zachęcanie do poznawania i upowszechniania jego walorów turystycznych oraz kulturowych, rozwijanie zainteresowań fotografią, uwrażliwianie na piękno otaczającego świata i zachęcanie do jego uwieczniania w formie fotografii.

Podczas oceny fotografii będzie brane pod uwagę spełnienie tematycznych założeń konkursu, jakość estetycznych i artystycznych walorów, oryginalność, pomysłowość i wrażenie artystyczne.

Konkurs jest otwarty dla wszystkich chętnych i obejmuje dwie kategorie wiekowe: dzieci i młodzież do 18 lat oraz osoby powyżej 18 lat.

Udział w konkursie jest bezpłatny, a dla zwycięzców przewidziane są atrakcyjne nagrody w każdej z kategorii: pierwsze miejsce – voucher o wartości 1 000 zł, drugie miejsce – voucher o wartości 500 zł, trzecie miejsce – voucher o wartości 300 zł, oraz wyróżnienie – nagroda rzeczowa.