Amerykańska orkiestra zagra w Kielcach

W dniu 20 czerwca o godzinie 19:00 na Scenie Letniej Kieleckiego Centrum Kultury odbędzie się koncert dynamicznej orkiestry dętej w stylu Nowego Orleanu. Wstęp na to wydarzenie jest darmowy. U.S. Naval Forces Europe and Africa Band, orkiestra Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych ma swoją siedzibę w Neapolu we Włoszech. Podczas tegorocznej trasy koncertowej o nazwie Topside, zatrzyma się na dłużej w Polsce. W naszym regionie wystąpią dla mieszkańców Kielc, Buska i Sandomierza.

Podczas swoich koncertów muzycy dzielą się swoją miłością do tradycyjnego jazzu, nowoczesnego popu, a także do popularnych i cenionych lokalnych przebojów. Na Scenie Letniej KCK, oprócz polskich akcentów, będzie można usłyszeć znane hity takie jak Miley Cyrus czy The Jackson Five.

Orkiestra Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych zagra aż cztery darmowe koncerty otwarte dla publiczności w Polsce. Dodatkowo, przed amerykańskim Świętem Niepodległości, odbędzie się wyjątkowy, kameralny koncert dedykowany Weteranom Powstania Warszawskiego.