Przebudowa ulicy Wojska Polskiego w Kielcach opóźniona o 2 lata

Ziściły się najgorsze przewidywania urzędników i mieszkańców Kielc. Firma TRAKT S.A., która jest odpowiedzialna za przebudowę ul. Wojska Polskiego w Kielcach, wystąpiła do Miejskiego Zarządu Dróg o przeniesienie terminu zakończenia robót budowlanych na koniec czerwca 2024 roku. To wiadomość, która z pewnością nie ucieszy kierowców i mieszkańców tego obszaru – muszą oni przygotować się na długie miesiące utrudnień.

Prace modernizacyjne obejmujące odcinek 2,5 km ul. Wojska Polskiego, który zaczyna się od ronda Czwartaków a kończy na granicy miasta, ruszyły w lipcu 2022 roku. Zgodnie z pierwotnym harmonogramem, zakończyć się miały w październiku tego samego roku, ale to niestety nie jest możliwe do zrealizowania.

Przemysław Pypeć, wiceprezes zarządu TRAKT S.A., tłumaczy, że przyczyną zwłoki są liczne problemy wynikające z konfliktów z uzbrojeniem naziemnym i podziemnym pasa drogowego. Dodatkowo, prace są utrudniane przez niesprzyjające warunki atmosferyczne, takie jak obfite deszcze, które występowały wiosną i latem. Nadchodząca jesień oraz zima również nie będą sprzyjać szybkiemu postępowi prac.

– Prace wykonywane na otwartej przestrzeni, szczególnie te dotyczące robót ziemnych czy budowy warstw konstrukcji drogowych, wymagają korzystnej pogody i suchych warunków – informuje Pypeć w odpowiedzi pisemnej wysłanej do naszej redakcji.

Marcin Stępniewski, radny z klubu Prawa i Sprawiedliwości, przyznaje bez ogródek, że wiadomości przekazane przez głównego wykonawcę inwestycji to bardzo złe wieści dla mieszkańców Kielc.

Stępniewski przypomina swoim wyborcom, że TRAKT S.A. zakończyła już przebudowę skrzyżowania al. Solidarności i Tysiąclecia Państwa Polskiego z rocznym opóźnieniem. Obecnie prace nad układaniem nowej nawierzchni po przebudowie sieci gazowniczej na ul. Warszawskiej też przedłużają się o pół roku.

Całkowity koszt projektu to ponad 54 miliony złotych.