Triumf Sparty Daleszyce: Złoto w beach soccerze dla zawodniczek z Kielc

Zarówno trener jak i zawodniczki Sparty Daleszyce mają powody do dumy. W ostatni weekend doszło do przełomowego wydarzenia, kiedy to drużyna piłkarek zdobyła prestiżowy tytuł mistrzyń Polski w beach soccerze. Wydarzenie miało swoje finały w Gdańsku, gdzie dziewczyny triumfowały zdobywając złoty medal.

Sukces nie przyszedł jednak łatwo – aby móc rywalizować w turnieju finałowym, zawodniczki musiały pokonać trudności na poprzednich etapach. Pierwszy z nich miał miejsce na początku czerwca, gdzie pod opieką Marcina Wengorskiego zespół zapewnił sobie 3. pozycję. Pozwoliło im to na awans do drugiego etapu kwalifikacji, który również odbył się w Gdańsku. Na tym etapie piłkarki ze Sparty wywalczyły 2. miejsce i tym samym zapewnili sobie udział w finale. Do decydującej fazy rywalizacji, która odbyła się poprzedniego weekendu, przyjechali z determinacją by dokonać czegoś nieoczekiwanego – a ich oczekiwania spełniły się.

Podczas finałów, zawodniczki trenowane przez Wengorskiego rozegrały łącznie pięć meczów. Rozpoczęli od trzech spotkań grupowych, walcząc kolejno z KS Zdrowie Garwolin, Zamłynie Radom oraz Red Devils Ladies Chojnice. Wyniki tych meczów to kolejno 10:3, 5:3 i 2:3. Drużyna z Kielc dzięki tym rezultatom awansowała do półfinału, gdzie czekała na nie FC 10 Ladies Zgierz. Rywalizację tę wygrały 6:3, co pozwoliło im wejść do finału.

W ostatnim starciu znalazły się oko w oko z Pogonią Tczew. Spotkanie to zakończyło się zwycięstwem Sparty Daleszyce 2:1, dając zawodniczkom złoto i tytuł Mistrzyń Polski.

Mistrzowski skład drużyny to: Natalia Bartczak, Rebecca Ashleigh Barron, Molly Lacey Clark, Federica Dall’ara, Matilda Falk, Sara Patricia Garcia, Barbara Kaznecka, Sylwia Marcińska, Kinga Molenda, Patrycja Piekarska, Carolin Schultze, Anita Snopczyńska, Katarzyna Śpiewak, Katarzyna Żak oraz Aleksandra Zielińska.