Marsz LGBT w Kielcach: Święto tolerancji, różnorodności i solidarności

W Kielcach odbędzie się już po raz trzeci Marsz LGBT – wydarzenie upamiętniające i promujące tolerancję, różnorodność oraz solidarność. Uczestnicy spotkają się o godzinie 14 w Parku Staszica, gdzie zainaugurują marsz, który następnie przemierzy ulice miasta. Przemarsz ma na celu wyrażenie poparcia dla społeczności LGBT+ i wszystkich osób, które doświadczają wykluczenia i dyskryminacji.

Wszyscy uczestnicy będą mieli okazję podziwiać występy Drag Queen, a wydarzenie z pewnością będzie barwne i głośne. Organizatorzy zapowiadają tętniącą energią atmosferę pełną tańca i radości.

Organizatorzy manifestacji planują również wyrazić swoje wsparcie dla narodu ukraińskiego, protestując przeciwko agresji Rosji na Ukrainę. To ważny element tego wydarzenia, podkreślający znaczenie solidarności wobec niesprawiedliwości na całym świecie.

Po raz drugi z rzędu, marsz jest objęty honorowym patronatem Komisji Europejskiej w Polsce. Tym razem dołączył do nich prezydent Kielc, Bogdan Wenta, który po raz pierwszy zdecydował się objąć patronatem to wydarzenie.