11. Edycja Festiwalu Blues pod Piecem w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach

W sobotę, 26 sierpnia, Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach po raz jedenasty stanie się miejscem, gdzie odbędzie się Festiwal Blues pod Piecem. W tym roku, na scenie pojawią się zespoły śląskie, które pochodzą z regionu nazywanego polską stolicą bluesa, a także grupy ze Świętokrzyskiego – informuje Wioletta Sobieraj, wicedyrektor muzeum oraz pomysłodawczyni festiwalu.

Jednym z pierwszych wykonawców będzie grupa Cheap Tobacco z Natalią Kwiatkowską na czele. Ta utalentowana artystka potrafi znakomicie poruszać się po różnych gatunkach muzycznych. Nie zabraknie również Marka McCarron Motyki, który swoją postawą i pielęgnowaniem śląskiej mowy jest osobistością niezwykle charakterystyczną dla polskiej sceny bluesowej – wylicza Sobieraj.

Wieczór uprzyjemni też muzyka kieleckiego zespołu Limit Blues, obchodzącego w tym roku swoje 40-lecie. Czwartym punktem programu będzie występ nowo powstałej grupy Onus Blues.

Festiwal to nie tylko muzyka. Jego uczestnicy będą mieli okazję odkryć tradycje winiarstwa Świętokrzyskiego dzięki stanowiskom prezentującym produkty regionalnych winiarzy. Początek koncertów zaplanowany jest na godzinę 18:00.